×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/izbakresowa

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Izba Kresowa

Sympatycy Kresów gremialnie pojawili się zaproszeni na IV PRZEGLĄD KULTURY KRESOWEJ (do tej pory znany jako Złotoryjska Biesiada Kresowa), który odbył się 19 czerwca 2015 roku od godz. 17.00 w ZOKiR w Złotoryi. Przygotowująca imprezę pani Danuta Sosa była mocno zmęczona, ale na jej twarzy jaśniało zadowolenie.

  W latach 2002-2004 ODiODZZ oraz TMZZ zorganizowały dwa konkursy literackie "Kresy Wschodnie" dla dorosłych i młodzieży. Trwa kolejna edycja konkursu "Wspomnienia kresowe". Prace drukowane lub czytelne rękopisy składać należy w siedzibie TMZZ. 

  W ostatnim czasie Izba Kresowa wzbogaciła się o nowe, bardzo ciekawe eksponaty. Zachęcamy do zwiedzania chetnych na spotkanie ze wspomnieniami. Mile widziane jest przekazywanie pamiątek kresowych, które można udostępnić w darze lub w depozyt.

Jak zapowiadaliśmy w naszym serwisie, 26. maja 2008 roku została otwarta w siedzibie TMZZ wystawa pamiątek kresowych "Z Bożą pomocą ocalone". Poniżej zamieszczamy przegląd materiałów fotograficznych z tej stałej wystawy.

Autorką zdjęć jest Janina Kałuża.

{gallery}izbakresowa{/gallery}