Ścieżka Św. Jadwigi

Ja deszczowo wyglądał tegoroczny Rajd Jadwiżański najpełniej obrazuje
napisana przez uczniów Szkoły Podstawowej w Gierałtowcu "Piosenka rajdowa" z refrenem:

Zabierz mnie na drugi brzeg
za Tobą będę na rajdzie szedł (2x)

5 października 2019 r. odbył się kolejny, XXII już Rajd Jadwiżański. Niestety tym razem nie dopisała rajdowiczom pogoda – od samego rana padało i miało padać, wg prognoz, cały dzień. Mimo tego w kościele Św. Jadwigi, gdzie jak co roku rozpoczyna się rajd, zebrała sięspora grupa dzieci i ich opiekunów. Wszystkich zebranych powitał gospodarz świątyni - ojciec Bogdan Koczor. Najpierw uczniowie mieli możliwość nauczenia się krótkiej pieśni, potem ojciec Bogdan krótko przedstawił postać patronki kościoła, a na koniec pobłogosławił wszystkich uczestników rajdu. 

Święta Jadwiga żyła w latach 1174/78-1243. Urodzona w Andechs w Bawarii, przybyła na Śląsk w latach 1186-90, aby zostać żoną księcia Henryka Brodatego. Zasłynęła z licznych cnót chrześcijańskich, ascetycznego życia, fundacji wielu świątyń i klasztorów. Pochowana została w Trzebnicy i kanonizowana w 1267r. Czczona jest jako Patronka Śląska oraz Święta Dwóch Narodów.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej i Gmina Wiejska Złotoryja

zapraszają do udziału
w  XXI Rajdzie Jadwiżańskim, w dniu 5 października 2019 r.

Zbiórka uczestników Rajdu o godzinie 9:00  przed kościołem Św. Jadwigi. Rajd  odbędzie  się  bez  względu  na  pogodę.

 Serdecznie zapraszamy drużyny ze szkół (regulamin uczestnictwa i karta zgłoszeniowa do pobrania tutaj) oraz wszystkich zainteresowanych.

 

Ponad półtorej setki dzieci, młodzieży i dorosłych wybrało się w sobotę 10. października 2015 na tegoroczny XVIII Rajd Jadwiżański, pod patronatem pani Wójt i we współpracy z Gminą Złotoryja, organizowany przez TMZZ. Ta cykliczna impreza, przeznaczona głównie dla uczniów szkół, jest jednak otwarta dla wszystkich chętnych do pełnego refleksji przejścia trasy ze Złotoryi do Rokitnicy.

W naszej Galerii maleńki zestaw wybranych fotografii z Rajdu.