5 października 2019 r. odbył się kolejny, XXII już Rajd Jadwiżański. Niestety tym razem nie dopisała rajdowiczom pogoda – od samego rana padało i miało padać, wg prognoz, cały dzień. Mimo tego w kościele Św. Jadwigi, gdzie jak co roku rozpoczyna się rajd, zebrała sięspora grupa dzieci i ich opiekunów. Wszystkich zebranych powitał gospodarz świątyni - ojciec Bogdan Koczor. Najpierw uczniowie mieli możliwość nauczenia się krótkiej pieśni, potem ojciec Bogdan krótko przedstawił postać patronki kościoła, a na koniec pobłogosławił wszystkich uczestników rajdu. 

W związku z niesprzyjającą wędrówce pogodą i w trosce o zdrowie uczniów, organizatorzy rajdu, w porozumieniu z opiekunami grup zmienili tegoroczną konwencję imprezy. Zdecydowano o przewiezieniu dzieci autokarami do Rokitnicy, gdzie w świetlicy zorganizowano im miłe spędzenie czasu. Najpierw zapoznano dzieci z historią życia i działalności na Śląsku św. Jadwigi a potem z powstaniem Ścieżki św. Jadwigi. W międzyczasie organizatorzy przygotowali poczęstunek w postaci pysznych pieczonych kiełbasek i gorącej herbaty. Po posiłku P. Barbara Zwierzyńska – Doskocz ze złotoryjskiego Rio zorganizowała kilka ruchowych zabaw integrujących dzieci z różnych szkół. Następnie dzieci zaprezentowały, przygotowane w międzyczasie piosenki i wierszyki o św. Jadwidze i Rajdzie Jadwiżańskim.

Na zakończenie organizatorzy rajdu wręczyli uczestnikom i opiekunom pamiątkowe dyplomy oraz zaprosili do uczestnictwa w rajdzie w kolejnych latach.