Ośrodek Dokumentowania

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.

Podkategorie

Kolegium osób, które w żywych dyskusjach i naradach kreują kierunek działań Ośrodka oraz Towarzystwa.

Zebrania Rady odbywają się planowo w pierwszy wtorek miesiąca.

TMZZ zajmuje się organizowaniem szeregu rajdów turystycznych, krajoznawczych, które propagują piękno naszego regionu i umożliwiają poznanie go. Rajdy przeznaczone są zarówno dla młodzieży jak i osób dorosłych.

Liczne i bogate eksponaty w Izbie Złotoryjskiej zachęcają do zwiedzania. Koniecznie przeczytaj artykuły, w których bardziej szczegółowo opisano okolicznościowe wystawki organizowane w Izbie Złotoryjskiej. Opiekunkami Izby Złotoryjskiej są panie Agnieszka Młyńczak i Krystyna Rybicka.

 

 

Muzea prezentujące eksponaty z dziedziny oświaty to rzadkość, toteż w siedzibie TMZZ został utworzony kącik "Drzewiej (czytaj: dawniej) w szkole było", gdzie zgromadzone są powojenne podręczniki szkolne, przybory, pomoce naukowe, materiały metodyczne, programy nauczania, pamiątki prezentujące co się w szkole działo (legitymacje, odznaki, tarcze). Zapraszamy do obejrzenia naszej ekspozycji, a jeśli ktoś mógłby wzbogacić nasze zbiory, bylibyśmy bardzo wdzięczni. Izbą Tradycji Oświaty opiekują się panie Małgorzata Pokrywka i Jana Kałuża oraz pan Kajetan Kukla. Poprzednim opiekunem Izby była pani Halina Sobota.

W Ośrodku Dokumentowania i Opracowywania Dziejów Ziemi Złotoryjskiej urządzona została Izba Kresowa i oddana pod opiekę Złotoryjskiemu Kołu Kresowian. Gromadzi ono tutaj pamiątki z Kresów oraz odnośną literaturę. Opiekę nad Izbą Kresową sprawuje Danuta Sosa. Spotkania Kresowian odbywają się w pierwsze środy miesiąca o godz. 10.30 w Izbie Złotoryjskiej lub Kresowej.

Od czasu utworzenia Ośrodka Dokumentowania i Opracowywania Dziejów Ziemi Złotoryjskiej zorganizowano tutaj wiele wystaw. Pomysłodawcą wielu z nich oraz realizatorem formy wystawienniczej jest pan Józef Banaszek.

Zbiory biblioteki TMZZ udostępniane są na miejscu w poniedziałki od 8.00 do 9.00 i w piątki od 16.30 do 18.00 albo w innych terminach po wcześniejszym uzgodnieniu z Anną Chrzanowską (tel. 076 8783667 - dom, 076 8783344 - praca).

W Ośrodku prowadzone są lekcje regionalne, dotyczące dziejów i walorów regionu. Nauczycielom udostępniane są z tej okazji wszystkie potrzebne materiały i archiwalia a także środki audiowizualne. Szkoły i nauczycieli prosimy o uprzednie ustalenia - kontakt z Romanem Gorzkowskim (tel. 076 8784672 - dom).