14 września w kościele św. Jadwigi w Złotoryi odbyła się msza  z okazji obchodów Dnia Sybiraka oraz 86. rocznicy  agresji sowieckiej na Polskę. Mimo niesprzyjającej pogody zebrani na uroczystości   oddali hołd wszystkim poległym na nieludzkiej ziemi.