VI Gala wyboru Człowieka Ziemi Złotoryjskiej 2016 i Zdjęcia Roku 2016 odbyła się 9 marca 2017 r. w gościnnym ZOKiR. Dwie tytułowe okoliczności przeplatały się podczas realizacji tworząc spójne wydarzenie. Niebagatelnym spoiwem było to, że wśród  organizatorów gali byli przedstawiciele Echa Złotoryi i Klubu Fotograficznego zarazem.

Krótka fotorelacja została zamieszczona w naszej Galerii.

Animatorką całego wydarzenia była redaktor naczelna  Echa – Joanna Sosa-Misiak. Nominowani i laureat zostali obdarowani upominkami od sponsorów: materiałami promocyjnymi Urzędu Miasta Złotoryja, wydawnictwami od Vilii Grety, piernikami od Martyny Olszowej-Durachty.  Jedynie anioły-lampiony zamówiono odpłatnie u p. Elżbiety Telatyńskiej z Dobkowa, które można było zakupić dzięki sponsorom: Kazimierze Tuchowskiej, Łukaszowi Horodyskiemu, Romanowi Gorzkowskiemu, Jarosławowi Nowakowi, Nadleśnictwu Złotoryja, Vilii Grecie, Danucie i Tadeuszowi Owczarkom, Tomaszowi Hamarze i Cezaremu Skale.
Wystawę fotograficzną przygotowali: Leszek Leśniak, Andrzej Cukrowski, Anna Bobowska, Sylwiusz Godyń, Michał Wozowczyk i Szymon Hryniewiecki.

Galę rozpoczęła  Joanna Sosa-Misiak przedstawiając historię sześcioletnich wyborów i prace Kapituły. Następnie charakterystykę Echa i redaktorów (opracowaną przez Danutę Sosę) przedstawili Agnieszka Młyńczak i Jarosław Jańta na tle prezentacji mozaiki fotograficznej skomponowanej i wyświetlanej przez Damiana Komadę. W głównym punkcie uroczystości poproszono nominowanych na scenę, gdzie Joanna Sosa-Misiak i Iwona Pawłowska przedstawiły dokonania poszczególnych nominowanych: Następnie przewodnicząca Kapituły - Agnieszka Młyńczak  ogłosiła werdykt.

CZŁOWIEKIEM ZIEMI ZŁOTORYJSKIEJ 2016 została BARBARA ZWIERZYŃSKA–DOSKOCZ.

Publiczność wybrała najlepsze zdjęcia roku:
I m.  ANDRZEJ CUKROWSKI, II m. ROBERT PAWŁOWSKI, III m. JAN BORAWSKI

Muzyczne gratulacje nominowanym i nagrodzonym pięknie wyśpiewałaMagdalena Tur (LO).

Jak co roku  przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny, tym razem przyłączyliśmy się do szerokiej zbiórki na operację niewidomej  od urodzenia – Marysi Soboty z Brochocina. Iwona Pawłowska przeprowadziła licytację  darowanych przedmiotów: kabrioletu z wikliny od Rafała Tokarza, zdjęć swojego autorstwa, wełnianego poncza od Aliny Chmielarskiej, haftowanych obrazków od Wandy Leśniak i Marii Gawlik, plener fotograficzny z ZKF, selfie z Człowiekiem Roku i tiramisu prowadzącej licytację. Zebrano  3 772.20 złotych. Zbiórkę przeprowadziła i przedstawiła rozliczenie -  Anna Chrzanowska-Wiewiórska. Na zakończenie rozlosowano wiele nagród wśród głosujących na zdjęcia.

W przerwie uczestnicy delektowali się wspaniałą wystawą, dzielili uwagami o imprezie, spotykali starych i poznawali nowych znajomych. W tym czasie serwowano kanapki i ciasteczka ofiarowane przez państwa Danutę i Tadeusza Owczarków.

Organizatorzy Gali serdecznie dziękują za przyjacielską pomoc dyrekcji i pracownikom ZOKiR, sponsorom, Koleżeństwu za przygotowanie uroczystości oraz publiczności za przybycie.

GRATULUJEMY WYBRANYM I WYRÓŻNIONYM.

Szczegółów szukajcie w Echu Złotoryi (I –III).

Danuta Sosa