VII ZŁOTORYJSKI PRZEGLĄD KULTURY KRESOWEJ odbył się w dniu 04 października 2018 r. w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji. Uroczystość była corocznym zadaniem TMZZ, i w roku bieżącym poświęcona 100-leciu obchodów Niepodległości.

Zapraszamy do obejrzenia fotografii w naszej Galerii oraz przeczytania relacji z wydarzenia:

W uroczystości udział wzięli między innymi: Starosta Złotoryjski – Ryszard Raszkiewicz z Przewodniczącym Rady Powiatu – Ireneuszem Żurawskim, Burmistrz Złotoryi – Robert Pawłowski z Małżonką - Iwoną, Wójt Gminy Złotoryja – Maria Leśna, członkowie TMZZ z prezesem – Aleksandrem Borysem na czele oraz mieszkańcy miasta i okolic. Miło było gościć delegację Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z Legnicy.

Prelekcję zatytułowaną Ziemia Nowogródzka, historia i zabytki wygłosił Waldemar Bena ze Zgorzelca.

Wystąpili: dzieci z Pielgrzymki - członkowie zespołu Kresowy Płomień: Anna Chrabąszcz, Łukasz Dębicki, Karina Kosińska, Tatiana Braun, Adrian Urbańczyk oraz Zespoły Folklorystyczne: Macierzanka z Wojciechowa, Cichowodzianie z Budziszowa Wielkiego oraz Lubin z Krzeczyna Wielkiego.

 

Stoisko z wydawnictwami TMZZ przygotowała Krystyna Rybicka, smakołyki kresowe serwowało Koło Gospodyń Wiejskich z Pielgrzymki, a dokumentacje fotograficzną sporządził Jan Borawski ze Złotoryi. Dekorację wykonała Maria Marysiewicz.

 

Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom ZOKiR za gościnę i pomoc organizacyjną oraz wszystkim uczestnikom za udział w uroczystości.

 

Przegląd zorganizowała i opisała Danuta Sosa