14  września 2018r. odbył się XVII Powiatowy Dzień Regionalisty. Impreza  pod hasłem nazwą „Wojcieszowskie dziedzictwo przyrodniczo-historyczne dla Niepodległej”, który został zorganizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Władysława Broniewskiego w Wojcieszowie. Ze strony TMZZ organizacją całości zajęły się Wioleta Michalczyk i Małgorzata Pokrywka.

Pozostałe fotografie z imprezy do obejrzenia w naszej Galerii.

W programie  tegorocznego PDR znalazło się przejście wyznaczonymi, dopasowanymi do wieku uczestników trasami, po których poszczególne grupy poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Ziemia Aktywnych: Jolanta Sałek, Wacław Patalas, Wacław Łuka, Anna Łuka-Różnicka, Zofia Brejdak, Agnieszka Engler  i  Katarzyna Dłuska. Podczas wędrówki drużyny rozwiązywały zadania z zakresu krajoznawstwa i poznawały takie miejsca, jak: kamieniołom Gruszka, pałac i grobowiec rodziny Bergmann, kamieniołom Miłek, sztolnie, rezerwat Góra Miłek i wiele innych. Po powrocie na uczestników czekał ciepły posiłek w postaci pysznej grochówki oraz upieczone przez rodziców ciasta oraz nagrody.

Nagrody wręczył  Burmistrz Wojcieszowa – Sławomir Maciejczyk, który dofinansował całość przedsięwzięcia. I miejsca w poszczególnych kategoriach zajęły drużyny ze: Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi,  Szkoły Podstawowej w Świerzawie, Szkoły Podstawowej z Sokołowca oraz Szkoły Podstawowej z Nowego Kościoła. Ta ostatnia zdobyła również nagrodę za najładniejsze zdjęcie zrobione na trasie.  Dziękujemy panu Burmistrzowi  i pani Dyrektor Agacie Firlej za pomoc.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczny XVIII Dzień Regionalisty będzie równie udany, jak w tym roku.
Już myślimy nad miejscem jego organizacji.

Zdjęcia: Małgorzata Godyń
Wioleta Michalczyk