Obchody uroczyste jubileuszu 30-lecia TMZZ odbyły się 15. listopada 2017r. w ZOKiR. Uroczystości towarzyszyła wystawa fotografii i dokumentów. Dodatkowo październikowe Echo Złotoryi zostało zwiększone o wkładkę z esencją opisów działań TMZZ.

Podczas uroczystości sprawozdanie złożył prezes - Aleksander Borys, prezentację slajdów (przygotowaną przez Wioletę Michalczyk) skomentowała Danuta Sosa opowieściami o miejscach i ludziach, a wystawę złożyli Roman Gorzkowski i Józef Banaszek z pomocą Stefana Jackowskiego.

Stoisko z wydawnictwami TMZZ prowadziła Krystyna Rybicka, dekorację sali wykonała Maria Marysiewicz, a poczęstunek serwowała Urszula Jaworska z Janą Kałużą.

Przybyli na obchody z przyjemnością wysłuchali popisów wokalno recytatorskich uczniów ZSO (z teatru „Mimo Wszystko”): Agatę Stryczek, Julię  Tchorowską, Natalię Musiał i Dawida Tarnowskiego, przygotowanych przez polonistkę Jolantę Zarębską.

 

Bogatą relację fotograficzną z wydarzenia zamieszczamy w naszej Galerii.

Obchody jubileuszowe uświetnili swoją obecnością samorządowcy, dyrektorzy placówek oświatowych, prezesi organizacji pozarządowych powiatowych i ościennych, jak np. prezes Towarzystwa Miłośników Bolesławca Zygmunt Brusiło z małżonką Alicją i wiceprezesem Zdzisławem Mireckim, który jest członkiem Krajowego Ruchu Stowarzyszeń Regionalnych, członkowie TMZZ i przyjaciele. Podczas uroczystości wicemarszałek Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego – Iwona Krawczyk udekorowała Honorowymi Odznakami „Zasłużony dla Dolnego Śląska” za krzewienie regionalizmu Romana Gorzkowskiego i Alfreda Michlera oraz Monikę Kaczmarek – prezes Koła Diabetyków Złotoryi za szerzenie oświaty zdrowotnej, a prezes Dolnośląskiego Towarzystwa Regionalnego prof. Stefan Bednarek wręczył Medale Aleksandra Patkowskiego z maksymą: „Regionalizm jest dzisiaj hasłem dnia” osobom: Józefowi Banaszkowi, Alfredowi Michlerowi oraz Marii Leśnej i Robertowi Pawłowskiemu.

Dziękując za współpracę i zaangażowanie w organizacji Rajdów Jadwiżańskich prezes TMZZ Aleksander Borys wręczył Odznaki Jadwiżańskie - złote: Mariuszowi Piskorskiemu, Małgorzacie Szcześniak, Mirosławowi Pieterkowi i Wiolecie Płoszczycy ; srebrne: Dawidowi Klimkowi, Ewie Baran, Adamowi Ismailowi, Jakubowi Klingerowi, Tomaszowi Szymaniakowi, Paulinie Chaim, Elżbiecie Struś, Kindze Maciejak, Szymonowi Nowczanowi, Hannie Krawiec, Aleksandrze Mróz i Nikoli Mosi; brązowe: Szymonowi Sejowi, Paulinie Winiarskiej, Zuzannie Posmyk, Zuzannie Wiśniewskiej, Dominikowi Michalskiemu, Dawidowi Brudniewiczowi, Iwonie Sopińskiej, Aleksandrze Dobrowolskiej, Katarzynie Kędzielskiej.

Podziękowania i dyplomy skierowano do Beaty Iwińskiej i Małgorzaty Szcześniak, a następnie wyróżniono szkoły: SP 1 w Złotoryi, SP 3 w Z Złotoryi, ZSO w Złotoryi, SP w Rokitnicy, Gimnazjum w Rokitnicy, SP  w Sokołowcu i SP w Gierałtowcu.

A kiedy wybrzmiały słowa podziękowań za współpracę i dzisiejszą obecność zaproszono wszystkich do holu na kolejny występ chóru Bacalarus, zwiedzanie wystawy i poczęstunek. Po konkretach wjechał okazały tort, który przyjemnie uzupełnił utracone kalorie.

Danuta Sosa