Towarzystwo Miłośników Ziemi Złotoryjskiej zostało Laureatem VI Edycji Konkursu „zDolne NGO” dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej działania na rzecz propagowania idei dolnośląskiego regionalizmu w 2016r.  Na wręczeniu nagrody, które odbyło się 12 września w Legnicy reprezentowali nas: Pani Kazimiera Tuchowska - Wiceprezes i Pan Aleksander Borys - Prezes.

Cieszy nas, że nasza praca zyskała uznanie.

Konkurs organizuje Dolnośląski Urząd Marszałkowski dla pozarządowych organizacji NGO działających na terenie województwa. Jego pierwsza edycja miała miejsce w roku 2011 i miała charakter plebiscytu stanowiącego zwieńczenie działań podejmowanych w ramach  ogłoszonego przez Unię Europejską Europejskiego Roku Wolontariatu. Tytuł  „zDolne NGO” został wtedy przyznany najlepszej dolnośląskiej organizacji wolontariackiej. Dalsze lata to zmiany kategorii: w roku 2012 dla najlepszej dolnośląskiej organizacji pozarządowej prowadzącej działania aktywizacji senioralnej, w 2013 za działalność w obszarze aktywności obywatelskiej, w 2014 dla organizacji prowadzącej działania na rzecz osób niepełnosprawnych, potem dla organizacji pozarządowej prowadzącej działania w obszarze kultury w roku 2015.

 

Poniższa informacja pochodzi z serwisu Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego i tam można też zobaczyć fotorelację z Gali.

12 września br. podczas uroczystej Gali zorganizowanej w Sali Królewskiej w Akademii Rycerskiej w Legnicy, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Tadeusz Samborski wręczył Towarzystwu Miłośników Ziemi Złotoryjskiej tytuł „zDolne NGO”. Tegoroczna edycja konkursu dedykowana była dolnośląskim organizacjom pozarządowym, które prowadzą działania na rzecz propagowania idei dolnośląskiego regionalizmu. W Gali udział wzięli przedstawiciele dolnośląskich organizacji pozarządowych, Dolnośląskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, laureaci konkursu z ubiegłych lat oraz dolnośląscy samorządowcy.